• A pályázat címe: Nyári gyermektábor szervezése a bősi Amade László Alapiskola tanulói részére

Támogatott szervezet: Gyermekeinkért Társaság

A támogatás összege: 755,19€

Támogató:

1. Gondoskodó Nemzet Program II.

Nyári gyermektábor

Beszámoló

A Gyermekeinkért Társaság  a bősi Amade László Alapiskola mellett működő polgári társulás, mely idén, 2023 júliusában is megrendezte az Amade László Alapiskola tanulói számára a nyári gyermektábort, mely immár jelentős közösségformáló szerepet tölt be az iskolánk életében. A kulturális és sportrendezvények, a közös kirándulás, a vetélkedők, a kézműves foglalkozások életre szóló emlékekhez, élményekhez juttatták a résztvevő gyerekeket, és gazdagították az iskola kulturális palettáját.

Célunk az  volt, hogy a gyermekek a tábor ideje alatt érezzék jól magukat, legyenek lekötve, ne unatkozzanak, ezért próbáltunk minél több sportprogramot, kézműves foglalkozást, kirándulást, ügyességi vetélkedőt besűríteni az öt napba. Az önfeledt szórakozás, a kötetlen beszélgetések, az érdekes programok biztosították a kellemes kikapcsolódást, a jókedvet és a vidámságot a gyermekek számára. Észrevétlenül erősítettük a gyerekekben az egymás iránti felelősségérzetet, az összetartást - összetertozást, az önbizalmat, fejlesztettük a kapcsolatteremtő képességet, az empátiát, a problémamegoldó készséget, és érvényre juttattuk az önkifejezést is. A célokat vidám hangulatban, játékos feladatok kapcsán sikerült megvalósítani.

A tábornak az Amade László Alapiskola udvara, kerti pavilonja, tantermei, és tornaterme adtak otthont. 61 gyermek vett részt, főleg a 7-11 éves korosztály képviseltette magát az 5 napos nyári napközis táborban, amely 2023. július 3-től július 10-ig tartott. Az utolsó napon kiértékeltük a tábori versenyeket, és apró ajándékokkal, tollkészlettel, noteszokkal, könyvekkel, könyvutalvánnyal, oklevelekkel és édességgel jutalmaztuk meg a gyerekeket.

A nyári gyermektábor programja:

1. nap: kézműves foglalkozás – papírpolipok készítése, társasozás, kártyajátékok, könyvtárlátogatás, kreatív játékok szivárvány kooperációs ernyővel

2. nap: Peti Mini Farmjának meglátogatása,  mozizás, zumba, sportfoglalkozások

3. nap: állatkerti séta – a győri Xantus János Állatkert meglátogatása – közösségépítő kirándulás

4. nap: kézműves foglalkozás – ékszerkészítés /karkötő, nyaklánc/, lufifigurák készítése, mini-exatlon, fürdés, vízitorna

5. nap: kézműveskedés – gyöngyvasalás, méta, ügyességi vetélkedők, csocsó, puzzle kirakó verseny, kiértékelés.

A tábori program az előzetes terveink szerint alakult. Természetesen a fagyizás és a közös játszótéri mulatságok sem maradhattak ki a mindennapokból.

Jó volt együtt lenni, együtt játszani. Reméljük, jövőre is találkozunk egy izgalmas nyári táborban!