Sikeres pályázat

Projekt címe: Digitális oktatási környezet kialakításának támogatása a bősi Amade László Alapiskolában

Tudjuk, hogy a digitális műveltség egyre fontosabb szerepet tölt be mindennapjainkban, ennek jelentőségét az Amade László Alapiskolában mi is felismertük. A digitális oktatás feltétele a jó pedagógiai módszertan mellett a háttérbázis, vagyis a megfelelő technikai felszereltség. Ennek jegyében iskolánk, a bősi Amade László Alapiskola mellett működő Gyermekeinkért polgári társulás indult a BGA Zrt. által kiírt versenypályázaton, melynek elnyerésével  megvalósítható az iskola néhány tantermének információs és kommunikációs eszközökkel való felszerelése -  laptopok és projektorok /kivetítők/ beszerzése.

Pályázatunkat pozitívan bírálták el, intézményünk így 2 laptoppal és 3 projektorral gazdagodott.

Új, digitális világunk legifjabb nemzedékének figyelmét fenntartani, tudását gyarapítani nem könnyű vállalás manapság, de a projektnek köszönhetően kialakíthattuk a munka megfelelő hátterét, olyan információs és kommunikációs eszközökkel felszerelt tantermeket, melyek használata elősegíti az oktatás, leginkább a távoktatás hatékonyságát. A sikeres pályázatnak köszönhetően vezethettük be a pedagógusok munkáját megkönnyítő elektronikus osztálykönyvet is.

A jelenlegi helyzetben /távoktatás/ nagy szükség van a modern oktatási környezetre. Ez azok számára is lehetőséget nyújt a fejlődésre, akiknek egyébként  a hagyományos iskolai keretek között nincs módjuk tanulni. Hozzáférhetővé válnak a videokonferenciák, online képzések, webináriumok, és az ismeretközpontú oktatás helyett a kompetenciafejlesztésre kerülhet a hangsúly.

Köszönjük Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.!